שירותי בניית אתרים ושיווק באינטרנט
דף הבית >> מאמרים >> באינטרנט זה רק צ'אט
 

אימייל? SMS? – באינטרנט זה רק צ'אט!

מאז פותח הצ'אט לראשונה בשנות השמונים אי שם בקולומבוס, אוהיו, עברו שינויים רבים על השירות ושלל אפשרויות נוספות שמי היה מאמין שיהיו קיימות היום. מה שאז התאפשר בצורה מאוד מצומצמת וכבר היה נחשב לפריצת דרך היסטרית, יראה היום כפרימיטיבי ביותר וברור שמזמן יצא משימוש.

אז למה בעצם צ'אט?

אחת האפשרויות הבולטות בצ'אט הוא האפשרות לקבלת הודעות "חיות" שזה עתה נכתבו ולא לצפות במשהו שרלוונטי לשעה אחת קודם לכן אם לדבר על יום או כמה ימים מוקדם יותר.
זה בעצם כמו לנהל שיחת טלפון באמצעות טקסט. במקום לשמוע, רואים. במקום לדבר, כותבים.
פשוט מזה אין.

אך ברור שזו לא האפשרות היחידה שכן אם זה היה כך, אנשים היו מדברים בטלפון וצ'אט לא היה מתקבל באהדה כה רבה.

עוד דבר ששירותי הצ'אט השונים מציעים הוא האפשרות לדבר עם כמה אנשים במקביל, כלומר האפשרות לשיחות ועידה אשר יכללו כמה אנשים במקביל. זהו כבר פתרון לבעית "הטלפון השבור" שיכולות לצור שיחות שאמורות להעביר מסר בין יותר מהמשוחחים בלבד. אנשים רבים משתמשים בשרות הזה ונהנים משיחה קבוצתית שמאפשרת לכולם להתעדכן באותו הזמן ולנהל שיחה ממש כאילו ישבו אחד ליד השני בסלון. ניתן לראות את אותה התופעה גם אצל אנשים המטיילים בחו"ל. כמובן שלאותם אנשים אין את האלטרנטיבה של באמת להיפגש אצל אחד מהחבר'ה במקום לדבר דרך האינטרנט אך שרותי הצ'אט משרתים אותם נאמנה ומאפשרים להם לשמור על קשר עם חבריהם, גם כשיקר להתקשר או כשאין קליטה ואינטרנט הוא האפשרות היחידה העומדת בפניהם.

היכן ניתן למצוא צ'אט ברחבי האינטרנט?

כמובן שהברירה הטבעית תהיה להיכנס לאחד מהצ'אטים המיועדים אך ורק לצורכי שיחה באמצעות צ'אט. אתרים כמו וואלה, תפוז, נענע ועוד, מציעים שירותי צ'אט דומים אחד לשני המאפשרים לכם לפתוח קבוצות צ'אט, לדבר עם מי שתרצו, לחסום אנשים אם מטרידים אתכם ולחפש הכרויות עם אנשים חדשים או לדבר עם מכרים ותיקים.

צ'אט הכרויות

מקום נוסף בו ניתן לראות את התופעה ההולכת וגוברת הוא באתרי הכרויות. רוב אתרי ההכרויות היום מציעים שירותי צ'אט במתכונת זו או אחרת. הדבר הראשון והבסיסי שבן אדם רוצה לעשות ברגע שהוא מגיע לאתר הכרויות כזה הוא לצור קשר עם הבן זוג האופציונאלי שאולי ביום מן הימים באמת יהפוך לקשר רציני יותר. צ'אט הכרויות הוא הפתרון המושלם לכך.
ישנם אתרי הכרויות אשר יציעו צ'אט וידאו שזוהי אפשרות קצת יותר מתקדמת אשר לא כולם ירצו בה מטעמים שונים כגון ביישנות או שמירה על פרטיות בתור התחלה. אחרים דווקא יעדיפו לראות "פיזית" את מי שעומד מולם ולהשתמש בשירות צ'אט זה.


יצירת קשר: