שירותי בניית אתרים ושיווק באינטרנט
דף הבית >> מאמרים >> בניית אתרים לעסקים קטנים
 
עסקים קטנים אינם יכולים להרשות לעצמם להקצות תקציבים גדולים לפרסום ושיווק. בניית אתרים מהווה את אחד הפתרונות היעילים ביותר עבור עסקים מסוג זה, כיוון שבהשקעה כספית לא גדולה יחסית, ניתן לקבל אפקט שיווקי מרשים. אך החסכון הכספי הוא רק אחד מן היתרונות שמציעים אתרי אינטרנט לעסקים קטנים.
 
יתרון נוסף של בניית אתרים לעסקים קטנים הוא חסכון משמעותי בכוח האדם הדרוש לתפעול העסק.   לדוגמא, בניית אתרים יכולה לאפשר ללקוחות ליצור קשר עם העסק, לפנות בשאלות ובתלונות ואפילו לבצע רכישה מקוונת. ביצוע פעולות אלו באמצעות האינטרנט חוסך את הצורך להעסיק נציגי שירות, מוכרנים וכדומה.
 
עיצוב – מרכיב בסיסי בבניית האתר
 
מבחינה שיווקית מהווה עיצוב איכותי את הבסיס העיקרי של בניית אתרים. עיצוב האתר יוצר את האווירה האופפת את הגולש לכל אורך הזמן שבו הוא שוהה באתר, ולאווירה זו יש תפקיד קריטי ברושם שנוצר אצלו כלפי העסק והמוצרים או השירותים שהוא מוכר. במילים אחרות, אווירה נכונה תגרום לו להפוך מגולש ללקוח פוטנציאלי.
 
לרוב מהווה הפניה לחברת בניית אתרים רק צעד אחד בתהליך פרסום העסק, יחד עם אמצעי שיווק אחרים כגון מודעות מודפסות, לוגו ועוד. מבחינה זו ישנה חשיבות רבה לכך שהאתר ימשיך את הקונספט העיצובי האחיד אשר שולט בשאר אמצעי הפרסום, וישוייך באופן אינטואטיבי על ידי הגולש לבית העסק הספציפי.
 
בניית אתרים – היבטים טכניים שונים
 
בניית אתרים כרוכה בלא מעט היבטים טכניים שיש להתחשב בהם. בחירת השרת עליו מאוחסן האתר, לדוגמא, צריכה לקחת בחשבון את עומס הגולשים הצפוי לעסק, וכן את סוג החומרים אותם כולל האתר. אתר המתבסס על טקסטים ידרוש יכולות שונות מן השרת, לעומת אתר בו מבקשים להציג מצגות וסרטוני וידאו.

האתגר הטכני הגדול ביותר בתחום של בניית אתרים לעסקים קטנים הוא ללא ספק בניית אתרים הכוללים גם אפשרות לקניה מקוונת באמצעות חנות וירטואלית. בנוסף לתכנות החנות עצמה, יש צורך במקרים כאלו גם לדאוג לאפשרויות של תשלום ישיר באתר, הבטחת פרטיהם האישיים של הגולשים המשתמשים בחנות, ועוד.
 
איך מקדמים אתר?
 
עוד היבט חשוב לגבי בניית אתרים שנועדו לעסקים קטנים הוא כי על אתרים אלו להיבנות בצורה שתאפשר קידום אופטימלי שלהם במנועי החיפוש. כיוון שעסקים קטנים אינם יכולים בדרך כלל להשקיע תקציב נוסף בפרסום האתר החדש, יש צורך בקידום אינטנסיבי שיעלה את האתר למקום גבוה ברשימת תוצאות החיפוש.

בניית אתרים שיהיה ניתן לקדם בקלות, שמה דגש על האופן בו מחולק המידע באתר, כגון המידע שמופיע בכותרות ובמקומות אסטרטגיים בטקסט, כותרות המשנה ועוד. בנוסף לאמצעי זה ואחרים, גם התכנים עצמם מעובדים כך שיכילו מילות מפתח אותן יחפשו גולשים המתעניינים במוצר או בשירות שמציע האתר.
 
אתר העסק – מחוייבות לטווח ארוך
 
בניית אתרים לעסקים קטנים וקידומם הראשוני הם רק ההתחלה, ועסק שרוצה שהאתר שלו ימשיך להופיע בתוצאות החיפוש של הגולשים, צריך להמשיך מעבר לשלב הטכני של בניית אתרים ולתחזק את האתר באופן יום יומי. ככל שהאתר יעודכן בצורה תדירה יותר מבחינת התכנים המופיעים בו, כך יש סיכוי רב יותר שישאר במקום גבוה במנועי החיפוש.
 
כדי שיהיה אפשר לעדכן את האתר בקלות, כדאי לבדוק עם חברות בניית אתרים את האפשרות לשילוב של מערכת לניהול תוכן באתר. באמצעות מערכות אלו יכול גם משתמש שאינו מתמצא בתכנות להעלות ולהחליף טקסטים, תמונות, וחומרים אחרים המופיעים באתר. ברוב המקרים יש צורך בתשלום נוסף עבור מערכת ניהול, אך התוצאה שווה את ההשקעה.

יצירת קשר: