שירותי בניית אתרים ושיווק באינטרנט
דף הבית >> מאמרים >> שלבים בבניית אתר אינטרנט
 
בשעה טובה גם אתם החלטתם להצטרף למהפכת האינטרנט (קצת באיחור אומנם,אבל עדיף מאוחר מאשר אף פעם לא). או אולי אתם מעוניינים לשדרג את האתר הישן שלכם באתר מתקדם,חדיש ואיכותי יותר. כך או כך,רצוי שתקראו את השורות הבאות ותיגשו לעבודה עם "טיפת מידע" שאם לא תועיל,לבטח לא תזיק!

בניית אתרים הפכו בשנים האחרונות לתחום שיווקי –פרסומי נרחב. עסקים רבים מפנים משאבים כלכליים הולכים וגדלים משנה לשנה על מנת ליצור דומיננטיות ונראות טובה יותר לאתריהם. כמו כל תחום שיווקי-פרסומי אחר בעולם העסקי,גם תחום בניית אתרים דורש מכם חשיבה יסודית,יצירתית ובעיקר חשיבה מחוץ לקופסא...תרתי משמע!

תכנון,תכנון ושוב תכנון

בטרם תיגשו למלאכת עיצוב האתר שלכם חשוב שתערכו בדיקה יסודית ומקיפה לגבי השירותים השונים שאתם עומדים להעלות באתר. בדקו היטב מה הן מטרות האתר (האם הוא תדמיתי,מכירתי,אינפורמטיבי חוויתי וכו), הרכיבו "פרופיל גולשים" לאנשים שיבקרו באתרכם (מי הם,בני כמה הם,מה מניע אותם לפעולה וכו),הכינו רשימת תכנים לאתר (ניסוח טקסטים ברמה שיווקית לכל מה שאתם רוצים להגיד,למכור או לשווק דרך האתר).

לאחר שביצעתם עבודת הכנה ואתם יודעים מראש מהם הצרכים האמיתיים שלכם הגיע הזמן להתקדם לצעד הבא: סיור וריטואלי מקיף ברשת התחום העיסוק שלכם. הציצו באתרים אחרים הנושקים לסוג השירות או המוצר שלכם, למדו דרכם על בניית אתרים בתחומכם,שימו לב למוטיבים החוזרים על עצמם אצל כולם (נקודה חשובה זו תעזור לכם לפתח הגדרה שיווקית טובה יותר לעסק שלכם),העמידו רשימת אתרים מובילים בתחום ושאפו לאורך כל הדרך להעלות מוצר אטרקטיבי יותר מכל אתר המופיע ברשימה.

בניית אתרים –רק אצל המקצוענים!

לאחר שביצעם הלכה למעשה את שני השלבים הראשוניים,הגיע הזמן לבחור חברת בניית אתרים שתלווה אתכם במקצועיות לאורך כל הדרך. גם כאן מומלץ לבחון מספר חברות שונות ולקבל מהם הצעות מחיר לצד מפרטים טכניים לאתר שלכם. החברה צריכה להיות בעלת ניסיון בתחום בניית אתרים לתחום העיסוק שלכם (וגם אם לא-לעיתים חוסר קיבעון יעניק לכם תוצרים יצירתיים יותר), בקשו מבוני האתרים לראות מספר סקיצות או פורמטים לאתר, אתגרו את החברה המבצעת עם ההתלהבות שלכם לגבי החזון העסקי שלכם ברשת האינטרנט.

לאחר שבחרתם חברת בניית אתרים מקצועית שתלווה אתכם, עימדו איתה בקשר רציף, הביעו את נכונותכם לסיים את הפרויקט במהירות ובמקצועיות,הזינו את החברה במידע רלוונטי לגבי העסק או השירות שלכם,נדבו עבורם טקסטים מוכנים (רצוי להיעזר באנשי מקצוע גם בתחום זה),הפגינו התלהבות ופרגנו להם על כל רעיון שהם מעניקים לכם (גם אם הוא לא ממש "קנה" אתכם). שמירה על תהליך כפי שמופרט לעיל תוביל אתכם ליצירת אתר אינטרנט יעיל,מקצועי ומרשים.

יצירת קשר: