שירותי בניית אתרים ושיווק באינטרנט
דף הבית >> מאמרים >> שליחת פקס מהמחשב
 
שיקולים לשליחת פקס מהמחשב – פתרון ירוק 
 
חברות רבות מבינות כיום כי שמירה על איכות הסביבה והפיכת המשרד או המפעל לירוק, טובה לא רק לכדור הארץ, אלא גם לעסקים. חלק לא מבוטל מההוצאות של מפעלים וחברות גדולות מוקדש לצריכת משאבים ואנרגיה. מעבר לשימוש בפתרונות ירוקים וחסכוניים, למשל מעבר לנורות חסכוניות או הפעלה מדודה של מיזוג האוויר, עוזרת לא רק לכדור הארץ, אלא גם לחשבון הבנק.
 
אחד המקומות שבהם ניתן לחסוך – ולעזור לשמירה על איכות הסביבה: הוא בשימוש בפקס. עד לפני שנים אחדות, כמעט בכל משרד גדול הייתה מוצבת מכונת פקס, שפלטה דפים בקצב מסחרר. הפקס היה, בעבור חברות רבות, כלי חיוני לשליחה וקבלה של מידע כתוב. בשנים האחרונות ניכרת מגמה גוברת והולכת של זניחת מכונות הפקס, לטובת פתרון ירוק וחסכוני בהרבה: שליחת פקס מהמחשב.
 
מהפיכת החיבור המהיר לאינטרנט, הביאה לכך שכיום בכל משרד יש מחשבים רבים שמחוברים לרשת בקצב מהירות גבוה. ברגע שזה המצב, אין כל סיבה שלא להשתמש במחשב ובתוכנות פקס למייל כתחליף למכונות הפקס הישנה והמסורבלת.
 
היתרונות של שליחת פקס מהמחשב רבים:
ראשית – מדובר בפתרון ירוק שמסייע בשמירה על איכות הסביבה. תוכנות פקס למייל חוסכות את הצורך בשימוש בכמות גדולה של נייר, שלצורך ייצורו נכרתים עצים. לעצים יש משמעות גדולה באיזון האקולוגי של כדור הארץ, וכריתת עצים מסיבית גורמת לפגיעה באיזון הנ"ל. חיסכון בשימוש בנייר יכול למנוע כריתה של עצים רבים.
 
החיסכון בשימוש בנייר תורם לא רק לאיכות הסביבה, אלא גם לכיס. רכישת ניירות לשימוש בפקס עולה לא מעט כסף. הוצאה כבדה אפילו יותר היא הדיו (טונר). כולם כבר למדו לדעת שהמדפסות או מכונות הפקס נמכרות בזול, אך הדיו שלהן עולה ביוקר, ובמשרדים גדולים ההוצאה על שימוש בדיו יכולה להיות כבדה למדי. שליחת פקס מהמחשב חוסכת סכומים נכבדים, אותם נהוג להוציא על רכישת מחסניות דיו. מלבד זאת, שימוש בתוכנות פקס למייל הוא נוח  בהרבה ומאפשר לרכז את כל המידע במקום אחד, ולתייק אותו בקלות.
 

יצירת קשר: